Inhalators & inhalatoru noma

Inhalators ir medicīnas ierīce ar ko var veikt inhalācijas - ārstniecisko vielu ieelpošanu. Inhalācijas ir viens no efektīvākajiem un biežāk izmantotajiem elpceļu iekaisuma ārstēšanas veidiem, jo nodrošina tiešu un ātru iedarbību uz elpceļu gļotādu, kurā notiek iekaisuma process.

Vēstures laikā ir izgudroti dažādi inhalāciju veidi un inhalatoru ražošana joprojām attīstās. Ja pirmie inhalatori bija parasti trauki, kuros ārstnieciskie augi aplieti ar karstu ūdeni, tad mūsdienās tiek pielietoti arī sarežģītu tehnoloģiju inhalatori, un katram no tiem ir savas priekšrocības un savi trūkumi. Inhalators ir jāizvēlas, vadoties pēc vairākiem faktoriem: slimības ierosinātāja, slimības lokalizācijas, slimības ilguma, terapijai nozīmēto ārstniecības līdzekļu veida utt.

Mūsdienās inhalatorus var iedalīt sekojošās grupās:

  1. Sausā pulvera inhalators
  2. Dozētais spiediena inhalators
  3. Krājtelpa
  4. Karsta tvaika inhalators
  5. Ultraskaņas inhalators
  6. Kompresijas inhalators
  7. Meš inhalators
  8. u.c.

Sausā pulvera inhalators. Tas ir inhalators, kurā ārstnieciskās vielas ievietotas pulvera veidā (diski, turbuhaleri, izihaleri, handihaleri u.c.). Šos inhalatorus cilvēks iedarbina ar savu ieelpu. Inhalatoru priekšrocība ir precīzas devas, jo katra deva ir precīzi nomērīta un higiēniski aizsargāta. Inhalators vienkārši lietojams, jo nav jāsaskaņo ieelpa ar ārstnieciskās vielas padevi. Ierīcei ir arī trūkums - to nevar lietot mazi bērni un liela ārstniecisko vielu daļa nogulsnējas mutes dobumā un augšējos elpceļos.

Dozētais spiediena inhalatorsTas sastāv no baloniņa, kas savienots ar plastmasas korpusu. Baloniņā ir iepildītas ārstnieciskās vielas šķidruma vai suspensijas formā un nesējgāze, kas rada spiedienu. Baloniņš ir noslēgts ar dozējošo vārstu, lai katras lietošanas reizē tiktu izvadīta noteikta ārstniecisko vielu deva. Inhalatora plastmasas korpusā ir sprausla, kas spiediena rezultātā izvadīto medikamnetu devu pārvērš aerosolā. Šī inhalatora priekšrocība ir tā mazais izmērs un ērtā lietošana. Inhalatora trūkums ir ievērojamā aerosola depozīcija mutes un rīkles dobumā, jo aerosols tiek uzpūsts uz gļotādas. 

Krājtelpa.  Tā ir ierīce, kas paredzēta inhalāciju uzlabošanai no dozētajiem spiediena inhalatoriem. Krājtelpa ir plastmasas tvertne, kas tiek savienota ar dozēto spiediena inhalatoru. Pacients vispirms aerosolu ievada krājtelpā un tālāk to ieelpo no krājtelpas. Krājtelpa līdz pat četrām reizēm palielina zāļu daudzumu, kas nonāk plaušās, un līdz minimumam samazina ārstniecisko vielu depozīciju mutes un rīkles dobumā.

Karsta tvaika inhalators. Inhalatora darbība ir balstīta uz ārstnieciskas vielas iztvaikošanas efektu. Tvaika inhalatoros visbiežāk izmanto zāļu novārījumus un citus gaistošus šķīdumus, piem. ēteriskās eļļas. Ārstniecisko iedarbību dod gan ārstnieciskās  vielas, gan silts vai karsts tvaiks, kas silda, mitrina un atbrīvo augšējos elpceļus. Inhalators parasti sastāv no slēgta trauka, kurā var ieliet karstu vai vārošu ūdeni un pievienot zāles vai ēteriskās eļļas. Slēgtajam traukam ir pievienota maska vai iemutis, caur kuru pacients var elpot. Šo inhalatoru priekšrocība ir vienkāršā lietošana un zemās inhalatora iegādes izmaksas. Trūkums ir tas, ka tie piemērojami tikai augšējo elpošanas ceļu terapijai, inhalējamām vielām ir zema koncentrācija un nepareizi lietojot iespējama applaucēšanās.
 
Ultraskaņas inhalators. Inhalatora darbība ir balstīta uz ultraskaņas spēju pārveidot šķidru ārstniecisko vielu  aerosolā. Ultraskaņas devējs izdala augstas frekvences skaņas viļņus, kas, izplatoties inhalācijas šķīdumā, to pārvērš par aerosolu. Inhalatora priekšrocība ir salīdzinoši klusāka darbība, tādēļ tas ir  piemērots bērniem. Inhalatora trūkums ir tas, ka daži medikamenti (piem. antibiotikas, atkrēpošanas līdzekļi) iet bojā ultraskaņas vidē un tos nevar lietot šī veida inhalatoros.
 
Kompresijas inhalators. Inhalators tiek saukts arī par nebulaizeri vai sprauslas miglotāju. Tas sastāv no kompresora, ko gaisa pavedes caurule savieno ar zāļu tvertni, kurā izveidota sprausla un deflektors. Kompresors rada saspiesta gaisa plūsmu caur sprauslu un šķīdums no zāļu tvertnes pakāpeniski sajaucas ar saspiesto gaisu un rodas mikroskopisku daļiņu aerosols. Šo inhalatoru priekšrocība ir augstā terapijas efektivitāte un iespēja sajaukt dažādus inhalācijas šķīdumus. Latvijā kompresijas inhalatorus visbiežāk pielieto sekojošu medikamentu inhalācijām: Ventolin, Pulmicort, Berodual, Tacholiquin un NaCl. Šis inhalators ir īpaši piemērots zīdaiņiem un maziem bērniem, jo pietiek tikai pielikt bērnam masku pie sejas, lai viņš ieelpojot uzņemtu zāles. Inhalators darbojas salīdzinoši klusi un izsmidzinātais aerosols nav karsts, tāpēc visbiežāk jau pēc pirmās lietošanas reizes bērns pierod pie inhalācijām un medikamentu ieelpošanu labprāt apvieno ar grāmatiņas šķirstīšanu vai kādu citu rāmu nodarbi. Tā kā inhalators ir neliela izmēra, to var ērti novietot arī pie gultiņas un inhalācijas veikt tad, kad mazulis ir iemidzis. 

 

Inhalatoru noma

Ja esiet nolēmis tradicionālos medikamentus (sīrupus, tabletes utt.) aizstāt ar inhalācijām, variet lūgt ārstējošo ārstu nozīmēt inhalācijām piemērotus medikamentus un iegādāties vai iznomāt inhalatoru. 

Piedāvājam iznomāt profesionālos inhalatorus un saskaņā ar ārsta norādījumiem medikamentu inhalācijas veikt mājās. Tas ir ērtāk, drošāk un izmaksu ziņā izdevīgāk, kā bieža braukšana uz vietējās poliklīnikas inhalāciju kabinetu.
 
Nomas priekšrocības: 
1) Profesionālie inhalatori ir salīdzinoši dārgi. Inhalatoru noma ir ekonomiski izdevīgāka kā iegāde, ja ierīce nepieciešama īslaicīgai lietošanai
2) Inhalatorus var iznomāt uz īsu laika periodu. Īslaicīgi iznomājot inhalatoru iespējams arī pārliecināties par ierīces kvalitāti un novērtēt inhalāciju terapijas efektivitāti.

Nomā pieejami diva veida inhalatori:
1) Inhalators bērniem Philips Sami the Seal
2) Inhalators bērniem un pieaugušajiem Philips InnoSpire Elegance.
 

Inhalators bērniem Philips Sami the Seal

Tas ir kompresora inhalators (nebulaizers) bērniem. Inhalators sastāv no jaudīga kompresora (ar roņa dizainu), SideStream tehnoloģijas smidzinātāja un īpaši izstrādātas bērnu maskas, kas pasargā acis no saskares ar medikamentiem. Inhalators paredzēts medikamentu (piem. Ventolin, Pulmicort, NaCl u.c.) izsmidzināšanai aerosola formā, ko caur iemuti vai masku bērns var dziļi ieelpot. SideStream tehnoloģijas smidzinātājs medikamentus pārvērš vidēji 3 mikronos lielās daļiņās un nodrošina to nokļūšanu dziļākajos elpceļos un plaušu alveolās. Inhalators izmantojams ātrai un efektīvai astmas, elpošanas ceļu un plaušu slimību ārstēšanai. 
 
Inhalatora tehniskā specifikācija:
Spriegums: 230V, 50 Hz
Darba režīms: nepārtraukts (bez ierobežojumiem)
Maksimālais gaisa spiediens: 2-3 bar
Gaisa plūsma: 6 l minūtē
MMAD: 3 μM (74% zem 5 μM)
Izsmidzināšanas ātrums: 0,3 ml / min
Zāļu tvertnes tilpums: 2-10 ml
Smidzinātāja (miglotāja) kalpošanas laiks - 1 gads
Svars: 1.6 kg
 

Inhalators bērniem un pieaugušajiem Philips InnoSpire Elagance

Tas ir kompresora inhalators (nebulaizers), kas piemērots intensīvai izmantošanai medicīnas iestādēs un mājas apstākļos. inhalators piemērots medikamentu (piem. Ventolin, Pulmicort, NaCl u.c.) izsmidzināšanai aerosola formā, ko caur iemuti vai masku var dziļi ieelpot gan bērni, gan pieaugušie. Inhalatorā izmantots augstas efektivitātes SideStream tehnoloģijas smidzinātājs, kas medikamentus pārvērš vidēji 3 mikronos lielās daļiņās un nodrošina to nokļūšanu dziļākajos elpceļos un plaušu alveolās. Inhalators izmantojams ātrai un efektīvai astmas un citu elpošanas ceļu un plaušu slimību ārstēšanai.
 
Inhalatora tehniskā specifikācija:
Spriegums: 230V, 50 Hz
Darba režīms: nepārtraukts (bez ierobežojumiem)
Maksimālais gaisa spiediens: 3,17 bar
Gaisa maksimālā plūsma: 8 l minūtē
Skaļums: 58±3 dBA
MMAD: 2,9 μM (77% zem 5 μM)
Izsmidzināšanas ātrums: 2,5 ml/6-8min
Zāļu tvertnes tilpums: 2-10 ml
Smidzinātāja (miglotāja) kalpošanas laiks - 1 gads
Svars: 1.5 kg
 

Nomas noteikumi

Nodrošinam inhalatoru darbību atbilstoši tehniskajai specifikācijai, bet neuzņemies nekādu atbildību par ierīces lietošanas sekām.  Jūsu pienākums ir saņemt no ārstējošā ārsta norādes, kādus šķīdumus izmantot inhalāciju terapijai un to devas.
 
Inhalatora nomas komplektā nomnieks saņem inhalatora somu un InnoSpire Elegance kompresoru. Lai izslēgtu infekciju risku, nomniekam jāiegādājas individuālais smidzinātāja komplekts. Smidzinātāja komplekts ar iemuti izmaksā - 5.98 EUR. Smidzinātāja komplekts ar bērnu masku izmaksā - 5,98 EUR.
 
Inhalatora nomas cena: 1.00 EUR dienā. Drošības nauda netiek prasīta.
 
Inhalatoru izsniegšanas punkti atrodas Rīgā un Liepājā. Izsniegšanas punktos jānoslēdz nomas līgums un personāls pirms ierīču izsniegšanas veiks apmācību par inhalatoru pareizu ekspluatāciju.
 
Ja vēlies iznomāt bērnu inhalatoru Philips Sami the Seal, spied šeit
Ja vēlies iznomāt bērnu un pieaugušo inhalatoru Philips InnoSpire Elegance, spied šeit
 
Ja ir jautājumi, kontaktējies ar mums pa tālruni: 26383300(Rīga) vai 67161039(birojs Liepāja), vai raksti uz: veikals@remedine.lv
 

 

AKTUĀLI

RAKSTIET MUMS
* Obligāti aizpildāmie lauki!